ISO 27001:2013

ISO-27001-2013ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Uluslar Arası Standart Teşkilatı tarafından oluşturulmuş, işletmelerin bilgi güvenliğinin kontrol altında tutulması için gereklilikleri belirleyen bir standarttır.

Günümüzde kuruluşlar tüm kritik süreçlerinde ve bilgi depolama prosesinde dijital ve elektronik sistemleri kullanmaktadır. Bu da beraberinde kuruluşların veri güvenliği konusunda altyapı, teknik koşullar, bina koşulları, personel koşulları, sabotaj, dışarıdan ve içeriden izinsiz ve korsan erişim gibi sonuçları oldukça ağır olan riskleri barındırmaktadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi veri güvenliğini koruma konusunda ki riskleri saptama, güvenlik açıklarını kapama ve dijital, fiziki, insani tüm tehditlere karşı hazır olmayı amaçlamaktadır.

Bilgi güvenliği konusunda yaşanacak tüm aksaklıklar işletmenizin bu güne dek oluşturduğu tüm birikimi kaybetme, sürdürülebilirliğinizi riske atma, müşteri güvenini kaybetme, hukuki süreçler gibi sorunlar yaşanmasına yol açacaktır. Etkin bir bilgi güvenliği sistemi ile müşterilerinize, tedarikçilerinize ve kamuoyuna tüm süreçlerinizde verilerin gizliliği ve güvenliğine önem verdiğinizi ve bu konuda ki hassasiyetinizi gösterin.
Bilgi güvenliği konusunda ki hassasiyetiniz hem sürdürülebilirliğinizi teminat altına alır hem de müşterilerinizin size duyduğu güveni korur.